Kaksiklinna kunstielu muutub elavamaks

MTÜ Sada Paplit juhatuse liige Tanel Rander

FOTO: KRISTJAN TEEDEMA/PM/SCANPIX BALTICS

Novembris välja kuulutatud EV100 kunstikonkursile «Rändajad ja kohanejad - kogukondade lood üle Eesti» laekus tähtajaks 25 taotlust.

Laekunud taotlustes andsid tooni uurimusprojektid, mis püüdsid mõtestada eestlaste erinevaid identiteete väljarändajatena 19. sajandist tänaseni, uute kogukondade lõimumist ning mitmekesisuse väärtustamist tänases Eestis.

Tellijale Tellijale

Kunstikonkursi korraldaja ja žürii liikme Maria Arusoo sõnul võib taotluste arvuga väga rahule jääda. «25 taotlust kinnitab, et tegemist on olulise ja paljusid professionaalseid kunstnikke kõnetava teemaga. Väljavalitud projektid on ääretult huvitavad ja saavad olema oluline osa kunstivaldkonna tegevusest Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamise programmis, »sõnas ta.

Välja valiti seitse toetust saavat projekti, mis viiakse ellu Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamise ajal 2017. ja 2018. aastal. Üks nendest on tihedalt seotud Valgaga. See on Tanel Randeri projekt «100 paplit», mis alustab kunstinäituste ja -residentuuriga Valga muuseumis ning püüab luua laiemat kõlapinda Ida- Euroopa identiteedile Eestis.

Tagasi üles