K, 27.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Suitsetaja kopse täidab pool liitrit tõrva

Annika Poldre
Facebook
Comments
Nõuded tubakatoodetele karmistuvad.
Nõuded tubakatoodetele karmistuvad. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Suitsetamisest vabaneda soovijaile on mõneski haiglas avatud nõustamiskabinet, kuhu tuleb huvilisi nii omal algatusel kui pereliikmete või eriarsti soovitusel. Nõustamine on tasuta, saatekirja vaja ei lähe.

«Suitsetamine on sõltuvushaigus, kuigi inimesed seda haiguseks tunnistada ei taha,» ütles kopsuarst Ursula Moon, kes võtab Pärnu haiglas vastu patsiente, kel soov sigaretitõmbamisest vabaneda.

Arsti jutu järgi tullakse nõu küsima väga mitmel põhjusel: siis, kui suitsust on juba hing kinni, kui naine hakkab oma meest suitsetamise pärast vihkama, kui suitsetajat ennast hakkab häirima suitsuhais enda ümber ja rõivastel või kui tervis on käest ära. Loobumismõtteid on põhjustanud kopsuhaigus, soov stressist vabaneda, mille puhul suitsust polnud abi, või uus suhe, mida ohustab partnerit häiriv suitsetamine.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles