Bussipileti ostmisel võib esineda tõrkeid

Piret Karu
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Kuni 14. jaanuarini kestval paralleelkäibe perioodil saab ühistranspordivahendites pileti eest tasuda nii eurodes kui kroonides ja seetõttu võib pileti ostmisele kuluda mõnevõrra rohkem aega.

Ühistranspordi sujuva ning sõiduplaanijärgse toimimise tagamiseks palub maanteeamet sõidupileti ostmisel ühissõidukist otsida tasumiseks võimalikult täpne rahasumma kas kroonides või eurodes.

Reisijatel tuleks silmas pidada, et kahe erineva valuutaga arveldamine lisab ühissõiduki juhtidele koormust ning vahetusraha hulk ühissõidukites on piiratud. Seetõttu ei ole asjatute segaduste vältimiseks soovitav pileti eest tasumiseks kasutada suuri kupüüre.

Kuigi paralleelkäibe perioodil tagastatakse sõitjatele pileti eest tasumisel vahetusraha reeglina eurodes, on veoettevõtetel eurokupüürides vahetusraha nappuse korral õigus tagastada raha siiski veel kroonides.

Tagasi üles