Algklasside kooliteatrid võtsid mõõtu

Klassikalises teatritükis «Vigased pruudid» jätkus põnevust etenduse lõpuni. Kui oodatult mängisid tüdrukud meeste osasid, siis kahe noormehe esinemine tüdrukute rollis oli niivõrd usutav, et tõde selgus alles lõpus. Jakob Westholmi gümnaasiumi 4.b klassi teatritruppi pärjati ka eripreemiaga klassika humoorika tõlgendamise eest.

FOTO: Rein Säinas

Valga kultuurikeskuses sai esmakordselt teoks algklasside kooliteatrite riigifestival. Üles astusid 17 kooli trupid, nende hulgas Valga Priimetsa kooli grupp Punane Maa.

Oodatult esitati reedel ja laupäeval festivalil «Kooliteater 2016» ka selliseid klassikalisi lugusid nagu «Saabastega kass», «Vigased pruudid» ja «Punamütsike», kuid kõigil etendustel oli oma nägu ja oma tegu. Sagedased naerupursked saalis kinnitasid, et lood haarasid publiku endasse ning panid kaasa elama.

Kuigi truppide tase oli erinev, tuli igas etenduses esile mõni särav näitlejahakatis, kes laval pilgud endale tõmbas. Mulle isiklikult meeldis ehk kõige enam «Saabastega kassi» inimsööja. Ootamatu kontrast, et sellesse rolli oli pandud trupi kõige pisem ja noorem näitleja, oli hästi tore ning lõbus. Kindlasti mängis tema meeldejäämisel rolli noormehe esinemisjulgus.

Tagasi üles