Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Lapsed jooksid eakaaslaste heaks

Täna, 5. mail jooksis 21 Eesti linnas üle 9500 lapse Teatejooksul heategevuse nimel. Valgamaal sai jooks teoks Valgas ja Otepääl.

Juba üheteistkümnendat korda teoks saanud jooksustst võttis osa rekordiline hulk noori -- üle 9500. Teatejooksul osalemisega kutsuvad lapsed üles helistama annetustelefonil 900 7777 (kõne hind 7 eurot), millega toetatakse liikumisvõime kaotanud laste ravi.
 
Teatejooksu ühe eestvedaja Erik Pallase sõnul ei osanud korraldajad rohkem kui kümme aastat tagasi oodata, et üritusest kasvab Eesti suurim laste- ja noortespordiüritus. «Tuhandete eesti laste ja nende õpetajate jaoks on Teatejooks saanud iga-aastaseks traditsiooniks, kus osaletakse rõõmuga üha uuesti ja uuesti. See on võimalus tunda rõõmu liikumisest ja teha oma jooksuga head,» ütles Pallase.
 
Teatejooks toimus samaaegselt 21 paigas üle Eesti. Valgamaal sai see teoks Valgas ja Otepääl. Lisaks toimusid jooksud veel Tallinnas, Elvas, Haapsalus, Jõgeval, Keilas, Kuressaares, Kohtla-Järvel, Kärdlas, Narvas, Paides, Raplas, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Sillamäel, Tartus, Toilas, Viljandis ja Võrus.
 
Valgas registreerus jooksule 43 kaheksaliikmelist võistkonda. Valga spordihalli juures toimunud jooksu avasid maavanem Margus Lepik ning linnapea Kalev Härk. Otepääl registreerus jooksule 248 last. Valgas toimunud jooksust võtsid Valga põhikooli, Valga Priimetsa kooli, Valga Jaanikese kooli, Lüllemäe põhikooli, Hummuli põhikooli, Hargla põhikooli, Ala põhikooli, Läti koolidest Valka põhikooli ja gümnaasiumi, Ergeme kooli ning Valga linnavalitsuse võistkonnad.
 
Mullu osales Valgas jooksul 336 last, Otepääl oli neid aga tänasest oluliselt vähem – 216.
 Kõigis linnades peeti Teatejooks viies vanusegrupis: 5., 6., 7., 8. ja 9. klassi noortele, igas meeskonnas oli kaheksa liiget. Iga kool sai registreerida piiramatul arvul võistkondi, samuti võisid end kirja panna sõpruskondade või treeninggruppide võistkonnad. Teatejooksul võitjaid välja ei selgitata.
 
Teatejooksuga kogutakse tänavu annetusi nelja-aastasele Tallinna tüdrukule Uljanale ja kuueaastasele Kertule.
 
Kertu sündis tugevalt enneaegsena lausa kaks ja pool kuud enne tähtaega. Tema kõndimist takistab alajäsemete spastilisus, mistõttu vajab ta liikumiseks nii tugiortoose kui ka kõnniabivahendeid. Uljana on aga sünnijärgse trauma tagajärjel spastiline – see tähendab, et tema lihased on kanged ning lihastoonus on nii kõrge, et liikumine on raske.
 
Teatejooksu korraldas spordivõistluste korraldamise ja sportlaste esindamisega tegelev MTÜ Tallinnmeeting. Teatejooksu suurtoetaja on AS Kalev, toetajad Kultuurkapital, Tallinna linn, Tartu linn, Rademar ja Eesti Kergejõustikuliit.

Tagasi üles
Back