Eksperdid jagavad soovitusi seakatku tõrjumiseks

Piret Karu
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Nakkusohtlikuks loetakse nii surnult leitud kui kütitud potentsiaalselt viirust kandvaid metssigu, nende sisikondi, nahka ja nende eritistega kokku puutunud materjali.
Nakkusohtlikuks loetakse nii surnult leitud kui kütitud potentsiaalselt viirust kandvaid metssigu, nende sisikondi, nahka ja nende eritistega kokku puutunud materjali. Foto: Marko Saarm / Sakala

Märtsi lõpul Eestis missioonil viibinud Euroopa Komisjoni veterinaareksperdid soovitavad metsas leviva sigade Aafrika katku tõrjumiseks tõhustada koostööd nii jahimeeste kui metsameestega, et nakkusohtlik materjal saaks loodusest kõrvaldatud.

«Missioonil osalenud eksperdid leidsid, et seakatku tulemuslikumaks tõrjumiseks tuleb tõhustada veelgi koostööd jahimeeste ja ka metsakorraldusega tegelevate organisatsioonidega ning rakendada samaaegselt meetmeid, mis aitaksid vähendada viiruse looduslikku kontsentratsiooni,» ütles veterinaar- ja toiduameti (VTA) peadirektori asetäitja Olev Kalda.

«Ühelt poolt rõhutab Euroopa Komisjon vajadust jätkata emiste küttimisega ning piirata veelgi metssigade lisasöötmist. Teisalt leiavad eksperdid, et senisest enam peaksid jahimehed ja metsatöölised rakendama bioohutusmeetmeid nakkustkandva materjaliga ümberkäimisel.»

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles