Päevatoimetaja:
Mati Määrits

Metsast kuuse valimise traditsioon elustub

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Piret Karu
Copy
Järjest enam minnakse koos perega metsa jõulukuuske valima.
Järjest enam minnakse koos perega metsa jõulukuuske valima. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Esialgsete andmete kohaselt toodi tänavu riigimetsast ligi 4600 jõulukuuske kokku 42 000 euro (655 000 krooni) väärtuses.


Riigimetsa Majandamise Keskuse loodushoiuosakonna juhataja Marge Rammo sõnul oli kuusetoojate huvi arvestades ekstreemseid lumeolusid üllatavalt suur ning näitab, et vana traditsioon perega ise metsast puu tuua on taas elustunud.

Rammo kinnitusel tasuti tänavu enam kui poolte, 2400 kuuse eest mobiilimaksega, mis on varasematest aastatest märksa enam. “Väga populaarsed olid ka RMK korraldatud juhendatud kuuseretked, millel osales üle Eesti enam kui 1500 inimest,” lisas ta.

”Teist aastat järjest polnud põhjust esitada ühtegi avaldust politseisse jõulukuuskede ebaseadusliku raiumise osas. Eks mõtteviis on muutunud ning ka tasumisvõimalused on RMK poolt nii mugavaks tehtud ja inimesed ei ole usaldust kuritarvitanud,” ütles RMK metsakasvatusosakonna peaspetsialist Toomas Väät.

RMK suunab jõulukuuskede müügist saadud raha loodus- ja metsateadlikkuse tõstmisse.

Jõulukuuskede toomise ajaks oli RMK teostanud lumetõrjet kokku üle 5000 kilomeetri metsateedel, milleks kasutati ligi 70 traktori ja masinisti abi.

RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine. RMK kasvatab metsauuendusmaterjali, korraldab metsatöid, tegeleb metsa ja puidu müügiga ning korraldab ulukihoolet.

Lisaks loob RMK looduses liikumise ja metsapuhkuse võimalusi puhkealadel, viies Eesti rahvuspargis ning ligi 40 muul kaitsealal ja kujundab loodusteadlikkust. RMK majandada on 38% Eesti metsadest.

Tagasi üles