Helmes otsustati rahvahääletuse kord

Helme vallavolikogu istung.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Neljapäeva õhtupoolikul toimus Helmes vallavolikogu istung, kus kahe tähtsama punktina arutleti ühinemislepingu projektile esitatud ettepanekute ja elanike arvamuse väljaselgitamise korra üle.

Tellijale

Vallavolikogu liikme Andrus Lepikovi sõnul oli neljapäevane istung eriline juba ka seetõttu, et kestis tavalisest oluliselt kauem: üle kolme tunni. „Kui tavaliselt kestavad istungid ligikaudu poolteist kuni kaks tundi, siis nüüd oli see poole kaheksani.“ Päevakorras oli kokku üheksa punkti.

„Vaatasime üle ühinemislepingule tehtud parandused ehk mida juhtkomisjon otsustas sisse viia ja mida mitte, ning kiitsime need ka heaks,“ kirjeldas Lepikov. Teise teemana oli istungil kavas rahvahääletuse läbviimise kord. „Rahvahääletus tuleb kaheosaline. Esimeses osas on küsimus: kas toetate ühinemist, või ei toeta; ning teine osa: millise nime sooviksite ühinevale vallale panna. Seal on valikus kirjas tähestilkulises järjekorras need nimed, mis eelnõus kirjas olid- Helme või Tõrva,“ sõnas Lepikov peale istungit.

Tagasi üles