iDeal kampaania

Miljonivaade Karula kuplitele peagi taas avatud

Rebasemõisa vaatetorn võib eemalt ju turvatunnet tekitada, kuid torniplatvormile oma õnnega mängima minna ei soovitaks kellelgi.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Rebasemõisas asuv Tornimäe palkehitis on olnud viimastel aastatel kõrgussepürgijatele suletud. Nüüd terendab loodusesõpradele lootus torni peatsest taasavamisest – seda veidi uudsel kujul.

Tellijale

Valgamaa on ajast aega olnud uhke oma kõrgetel küngastel paiknevate RMK hallatavate vaatetornide üle. Paraku ei kipu puidust tornid püsima. Karula kuplistiku kõrgeim tipp Tornimägi kõrgub 137 meetrini üle merepinna ja seda kroonib massiivne puidust Rebasemõisa vaatetorn. Tornist avaneks miljonivaade kogu ümbruskonnale, ka Hargla ja Otepää kõrgematele küngastele, kuid seda vaadet nautida ei saa – ehitise jalamil on keelavad sildid.

Torn on külastajatele suletud olnud juba mõne aasta. Napilt kümme aastat püsti olnud ehitis on konstruktsioonidelt pehkinud ning parem on enne karta, kui pärast kahetseda. RMK loodushoiuosakonna Lõuna-Eesti piirkonna juhataja Tarmo Denks kinnitab, et plaanis on endisele kohale uus vaatlustorn püstitada.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles