Kunagised õpetajad saavad nimelise pingi

Tõlliste valla kogukond on algatanud kena traditsiooni tunnustada oma valla tegusaid kodanikke mälestuspingiga. Eelmisel aastal pandi pink paika Laatresse kauaaegsele koolmeistrile, laulu- ja pillimehele ning külaelu edendajale Jaan Sõrmusele, kes hoolimata väärikast east lööb veel praegugi ettevõtmistes kaasa.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Tõlliste kandi rahvas on otsustanud peatsel vallapäeval paigaldada Tsirguliina keskkooli juurde nimelised pingid kauaaegsetele pedagoogidele Alviine Lätile ja Villem Alpile.

Tellijale

Traditsiooniga tunnustada nimeliste pinkidega valla tegusaid kodanikke alustati Tõlliste vallas eelmisel aastal, mil Laatres läbi viidud vallapäeval paigaldati pink tegusa vallakodaniku, pikaajalise koolmeistri, laulu- ja pillimehe Jaan Sõrmuse tehtu tunnustamiseks.

«Idee saime telesaatest. Seejärel oleme kolleeg Helega (Reimaa – toim) juba tükk aega mõelnud, et nimelist pinki vääriks meie vallas kauaaegne õpetaja ja raamatukogutöötaja Alviine Läti. Kuna sel aastal on vallapäev Tsirguliinas, pakkusimegi selle välja,» rääkis Tsirguliina raamatukogu juhataja Tiia Pärnik-Pernik.

Tagasi üles