L, 3.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Metsades valitseb äärmiselt suur tuleoht

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Metsades valitseb äärmiselt suur tuleoht
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Metsapõleng Hummuli vallas Aitsra külas möödunud nädalal.
Metsapõleng Hummuli vallas Aitsra külas möödunud nädalal. Foto: Rein Säinas/Valgamaalane

Riigi Ilmateenistuse teatel valitseb Lõuna-Eesti metsades äärmiselt suur tuleoht. Looduses on praegu igasuguse lahtise tule kasutamine lubamatu, sest väiksemastki sädemest piisab metsatulekahju süttimiseks, mille tagajärjed on korvamatud. Metsatulekahju kustutamisega hõivatud päästeressurssi tõttu kannatab päästjate reageerimine teistele kiiret abi vajavatele õnnetustele.

Eile pärastlõunal süttis mets Põlvamaal Värska vallas Ulitina külas. Kiiresti reageerinud päästjatel läks ligi tund aega enne kui üle 1000 ruutmeetrile levinud põlengule piir peale pandi.

Eelmisel nädalal kustutasid Lõuna-Eesti päästjad koos vabatahtlikega neli päeva 42 hektarile ulatunud metsatulekahju Valgamaal Hummuli vallas Aitsra külas. Metsapõlengus hävib taimestik ja hukkuvad loomad ning sellest toibub loodus alles pikkade aastakümnete jooksul.

Märksõnad
Tagasi üles