Väidetav kiremõrvar läks vangi

Nuga.

FOTO: Toomas Huik

Läti esimese astme kohus mõistis pikaks ajaks vangi noormehe, kes süüdistuse kohaselt kaksiklinna Valga-Valka Läti poolel mullu Eestist pärit noormehe mõrvas.

Põhja-Läti ajalehe Ziemeļlatvija ajakirjaniku Inga Karpova sõnul peab arvatav tapja 15 aastaks vangi minema ja tasuma ohvri omastele ka kopsaka hüvitise – 35 000 eurot.

Mullu, 21. mai varahommikul levis vähem kui 6000 elanikuga vaikses ja rahulikus Valka linnakeses šokeeriv uudis. Rūjiena (Ruhja) tänaval mikrorajoonis asuvate viiekorruseliste majade vahelt prügikonteinerist leiti 20aastase noormehe surnukeha. Tema surm oli saabunud ilmselt pussitamise tagajärjel.

Arvatav mõrtsukas peeti peagi pärast kuritööd kinni. Uurimise käigus tegi Läti politsei kindlaks, et mehe surmani viinud sündmuste jada käivitas isiklike suhete pinnalt tärganud konflikt kahe noormehe vahel. «See oli üks kurb armastuse ja armukadeduse lugu,» rõhutas ajakirjanik.

Valgamaalasele teadaolevalt oli mõrva ohver Tallinna ehituskoolis õppinud vene rahvusest noormees. Piirilinna sattuski ta seoses sellega, et tutvus Valka äärelinnas elanud neiuga. Paraku sai see tutvus ja armumine noorele mehele saatuslikuks.

Tagasi üles