Valgamaale tuli kaks medalit

Teiste seas hakkab stipendiumi saama ka Valgamaa kergejõustiklane Karel Tilga.
Teiste seas hakkab stipendiumi saama ka Valgamaa kergejõustiklane Karel Tilga. Foto: Arhiiv / Valgamaalane

Laupäeval Viljandi linnastaadionil toimunud Valter Kalami mälestusvõistlustel tulid Valgamaa sportlased kahel korral pjedestaalile.

Tüdrukute A-klassi vasaraheites jagati esikoht kahe võistleja vahel. Pjedestaali kõrgeimale astmele tõusis 49,78 meetriga spordiklubi Viraaž esindaja Merliis Mägi. Teiseks jäi KJS Sakala sportlane Mai-Triin Kaseoja, kes lennutas vasara 45,07 meetri kaugusele. Tüdrukute B-vanuseklassis olid vasaraheites võistlustules kolm SK Viraaž esindajat. Katre Marit Liiv saavutas 35,82ga neljanda, Helena Pruus 33,98ga viienda ning Violetta Pohlasalu 28,64 meetriga kuuenda koha. Võistluse võitis Annika Kelly, kes heitis vasara 50,48 meetri joonele.

Meesjuuniorite kettaheites käis medaliheitlus samuti kahe sportlase vahel. Võitjana väljus sellest duellist Puka noormees Karel Tilga, kes heitis ketast 46,66 meetri peale. Teise kohaga pidi leppima Remy Raheste 40,87ga. Kõrgushüppes alistas Karel Tilga kõrguse 1,95 meetrit, mis andis talle meeste arvestuses lõppkokkuvõttes neljanda koha.