Sisukord
Paberleht
Postimees

Suve lõpp jätab taas paljud loomad koduta

1 min lugemist

Juba kuuendat aastat korraldab Eesti loomakaitse selts suve lõppedes kampaaniat «Suvi läbi. Asjad pakitud. Kõik pereliikmed kaasas?». Sellega pannakse inimestele südamele oma lemmikud suvekodudest kaasa võtta ja märgata hüljatud koduloomi. Suvilapiirkonnad on tänaseni kodutute lemmikloomade arvukuselt kõige probleemsemad.

Tellijale Tellijale

Eesti loomakaitse seltsi hädajuhtumite juhi Maaja Mälli sõnul on Jõelähtme ja Laitse vaid mõned näited piirkondadest, kus elavad kassikolooniad. «Need on alguse saanud suvilatesse hüljatud kahest-kolmest nurrumootorist – rohkem ei lähegi tarvis selleks, et vaid paari aastaga saaks kokku mitusada kassi.»

«Viletsates tingimustes levivad haigused ja nälg, paljud loomad saavad ka talviste külmadega otsa. Kohalikud omavalitsused aitavad teatud piirkondades rohkem, teistes üldse mitte. Mitmetele kodututele kassidele ja maha jäetud suvilasse ketti unustatud koertele püüame annetuste ja toetuste abil arstiabi võimaldada, ent kõige keerulisem on suure hüljatud loomade arvu juures leida neile kodu või ajutist hoiukodu,» lisas Mäll.

03.06.2020 05.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto