Sisukord
Paberleht
Postimees

Ekstreemfotograafid teevad koledast ilusa

5 min lugemist
Mahajäetud ja puutumatud kohad tekitavad fotol justkui seisva hetke. Näide Noblessneri laevatehasest. FOTO: Glänel Tirrand

Kas mahajäetud elumajast või sõjaväebaasist võib leida midagi pildistamisväärset? Valgast pärit ekstreemsete võttepaikade jahtija Taaniel Malleus paistab seda kunsti väga hästi valdavat.

Tellijale Tellijale

Pikad ja pimedad koridorid, seintelt ja lagedelt mahakooruv värv, roostetavad ja tilkuvad ventilatsioonitorud, rõsked keldrid ning kõrgustesse küündivad mahajäetud hooned. Võiks arvata, et tegemist on üsna kõleda ja koleda paigaga, mille elutust fotole jäädvustada ei tasu. Sellegipoolest ei tasu ajahambast puretud ja mahajäetud hooneid lõplikult maha kanda – otse vastupidi. Neis on oma võlu, mis on veidralt paeluv.

Malleus on pisut äärmusliku ja kohati ohtliku hobiga tegelenud juba pikemat aega. «Kaamera ostsin endale umbes aasta eest. Varem tegin vähem fotosid, kuid nüüd rohkem.» Praegu käivad noormehed pildistamas peegelkaameratega, kuid Malleus alustas fotode tegemist hoopis mobiiltelefoniga.

25.05.2020 28.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto