N, 1.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Õlised püksid võivad maja süüdata

, reporter
Facebook Twitter
Comments
Tikkurila koolituskeskuses puitpõranda õlitamine.
FOTO: EERO VABAMÄGI/POSTIMEES
Tikkurila koolituskeskuses puitpõranda õlitamine. FOTO: EERO VABAMÄGI/POSTIMEES Foto: Eero Vabamaegi/PM/SCANPIX BALTICS

Põranda õlitamine kaitseb ja tugevdab puidu struktuuri ning säilitab selle välimuse, kuid vähesed teavad, et lohakile jäetud õlised tööpüksid on isesüttivad ja võivad ereda leegiga majagi maha põletada.

Põrandaõli pakenditel on küll kasutusjuhendid koos hoiatussildiga peal, kuid need on tihtipeale niivõrd väikeses kirjas, et enamik inimesi ei olegi ohust teadlikud.
 
«Nagu inimesed ei loe ravimite infolehti, et olla teadlikud kõrvalnähtudest, ei loeta ka põrandaõlide kasutusjuhendeid. Mõni kasutaja ei pruugigi teada, et põrandaõliga kokku puutunud tekstiilid võivad kergesti põlema minna,» rääkis Seesam kindlustuse kahjukäsitlusosakonna juht Ly Jõhvik.
 
«On olnud juhtum, kus põlema läksid seinanagisse rippuma jäetud tööpüksid, mis olid töömehel põranda õlitamise ajal jalas olnud ja mille põlved olid õliseks saanud. Teisel korral süttisid trepile vedelema jäetud õlised puhastuslapid ning maja pääses hullemast tänu tööle hakanud häirest,» tõi Jõhvik näiteid.
 
Kindlustusspetsialisti sõnul on ohtlik ka täiesti naturaalne linaõli, millega koosolevad töövahendid ja tekstiilid õhu juurdepääsu puudumisel väga kergesti süttida võivad.
 
«Kortsus lappidel ja hunnikus puitlaastudel puudub hapniku juurdepääs ning tuli võibki süttida. Et vältida iseeneslikku süttimist, peab töövahendid, riidelapid ja saepuru panema kohe pärast töö lõppu väljaspool hoonet asuvasse veega täidetud metallkonteinerisse, hoidma suletud klaastaaras või põletama koheselt,» lisas ta.
 
Kindlasti tuleb konteiner vastavalt ohutusreeglitele ka ära viia. «Mõni töömees ütleb, et piisab ka sellest, kui õlised lapid laiali laotada, et nad vabalt tuulduda saaksid,» teadis Jõhvik.
 
Nipid, kuidas tulekahju ennetada ja tule korral käituda:
 
    Veendu, et kodus on töökorras suitsuandur
    Taga siseruumides piisav õhuvahetus
    Kasutatud töövahendite ja lappide utiliseerimisel lähtu toote taaral olevatest             ohutusnõuetest
    Tulekahju korral kustuta tuli pulber-, vaht- või CO2-kustuti abil
    Väikesed kogused võib kustutada ka tekiga lämmatades.
    Kustutamisel ei tohi kasutada paljast vett, sest vesi võib põlemist laiendada
    Võimalusel väldi põlemisel eralduvat musta suitsu ja kahjulikke gaase

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles