Valgas algavad taas filmivõtted

Valga üheks trumbiks peab linnapea head raudteeühendust.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Sel nädalal said hoo sisse uue kodumaise mängufilmi «Seltsimees laps» võtted, mis kestavad kuni järgmise aasta suveni. Filmi esilinastus on 2018. aastal, mil Eesti tähistab oma 100. sünnipäeva.

«Seltsimees laps» on režissöör Moonika Siimetsa esimene täispikk mängufilm, selle stsenaarium põhineb Leelo Tungla raamatutel «Seltsimees laps» ja «Samet ja saepuru». Film räägib loo kuueaastasest Leelost (Helena Maria Reisner), kelle ema Helmes (Eva Koldits) saadetakse stalinistlike repressioonide käigus 1950. aastal Siberi vangilaagrisse.

Ema tagasi ootav väike tüdruk peab õppima, kuidas jääda iseendaks, vaatamata kodumaal toimuvatele süngetele ja kohati ka tragikoomilistele sündmustele.

Filmis teeb teiste seas kaasa ka Valgamaalt pärit näitleja Aarne Soro.

Samuti mängivad filmis Tambet Tuisk, Liina Vahtrik, Juhan Ulfsak, Lembit Peterson, Maria Klenskaja, Argo Aadli, Indrek Taalmaa, Sten Karpov, Anne Reemann, Maarja Jakobson, Piret Krumm, Ene Järvis, Pille Pürg, Maria Avdjuško,Tarmo Song, Helene Vannari, Kersti Tombak, Liisa Pulk, Maksim Demidov, Sandra Uusberg, Carmen Mikiver, Karoliina Krasikovski, Julia Aug, Anna Sergejeva, Linda Liis Aasmäe ja Roosi Luik.

Filmi produtsendi Riina Sildose sõnul oli üks vastutusrikkamaid ülesandeid filmi peategelase, kuueaastase Leelo osatäitja leidmine. Peakangelast kehastav Helena-Maria Reisner osutus viimaks valituks enam kui 150 tüdruku seast vanuses 6–9 eluaastat. «Kuigi nende tüdrukute hulgas oli mitmeid väga häid kandidaate Leelo osasse oli Helena vaieldamatult kõige silmapaistvam,» ütles Sildos.

Filmivõtted toimuvad üle Eesti. Üks olulistest võttekohtadest on seejuures Valga raudteejaam. Ülejäänud tähtsamas võttepaigad on Rägavere ja Porkuni mõisad, Muuga mõisakool, Võru raudteejaam, Kohtla-Järve staadion ja Tallinna kesklinn. Filmivõtted lõppevad 2017. aasta juunis.

Moonika Siimets on mitme tunnustatud lühi- ja dokumentaalfilmi autor. Tema tuntumad tööd on «Roosa kampsun» (2014), «Viimane Romeo» (2013), «Salme saladus» (2012) ja «Moekoer» (2010).

Filmi operaator on Rein Kotov, kunstnik Jaagup Roomet ja produtsent Riina Sildos. Film valmib produktsioonifirmas Amrion.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles