T, 29.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Politseinikud ja vabatahtlikud aitavad lapsed kooli

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Politseinikud ja vabatahtlikud aitavad lapsed kooli
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Algas uus õppeaasta
Algas uus õppeaasta Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Laste ohutu koolitee tagamiseks on politseinikud vabatahtlikega septembri esimesel nädalal suurendatud jõududega liiklust rahustamas.

«Sügise saabudes lisandub liiklusesse hulk noori, kes suvepuhkust veetes tihedamast liiklusest eemal olnud ning alles alustavad kooliteed ja võtavad esimesi ohutu liiklemise põhimõtteid omaks,» kirjeldas politseileitnant Hannes Kullamäe. «Parima ettevalmistuse noortele annavad lapsevanemad, kes käivad lastega koolitee läbi ning jagavad näpunäiteid ohutuks liiklemiseks.»

Noorte liiklejatele parim õpetaja on täisealiste järjepidev hea eeskuju. «Alles hiljaaegu levis video, kus isa tormas lapsega liiklustihedal ajal keelatud kohas üle tee. Sõidukiga kokkupõrkest lahutas vaevu mõni meeter ja sekund,» rääkis Kullamäe. Ta rõhutas, et eranditult kõigil tuleb sõiduteed ületada selleks ette nähtud kohas.

Kuna inimesed ja sõidukid koonduvad suuresti tagasi linnatänavatele, on politseinike ja vabatahtlike tähelepanu koolialgusperioodil suunatud ennekõike liikluse rahustamisele.

«Liikluskoormuse tõustes muutuvad inimesed pisut närvilisemaks, tähelepanu võib enam hajuda, hakatakse kiirustama. Kõik see omakorda kasvatab õnnetustesse sattumise riski. Seetõttu palume autojuhtidel olla tähelepanelikud ning kindlasti vähendada vöötrajale lähenedes kiirust. Asjatuid pingeid ja kiirustamist aitab vältida, kui sõitu tööle või kooli piisava ajavaruga planeerida,» soovitas Kullamäe.

Seoses koolialgusega on ainuüksi Harjumaa ristmikel ja vöötradade läheduses liiklejaid abistamas üle 250 politseiniku ja koostööpartneri. Muuhulgas tagavad laste turvalist kooliteed üle Eesti veel abipolitseinikud, munitsipaalpolitseinikud, naiskodukaitsjad ja teised vabatahtlikud.

Viimase kolme aasta võrdluses on jalakäijate osalusel juhtunud liiklusõnnetuste osakaal olnud stabiilselt samas suurusjärgus. Näiteks, kui tänavu on Eestis juhtunud liiklusõnnetustes hukkunud 13 ning viga saanud 220 jalakäija, siis mullu samal ajavahemikul hukkus üheksa ja sai viga 215 jalakäijat.

Märksõnad
Tagasi üles