Sotsiaalministri määruse kohaselt ei tohiks põhikooli vanema astme õpilase koolikott kaaluda üle nelja ja poole kilo, algklassiõpilase ranitsa raskus peaks jääma kolme kilo piiresse.
Aeg-ajalt tuleks koolikott üle kaaluda
«Lastevanemad võiks koolikoti ostul jälgida, et koti tühikaal ülemäära raske ei oleks, sest 1.–3. klassi lapse koolikoti raskus koos sisuga peaks jääma kolme kilogrammi sisse,» ütles terviseameti avalike suhete juht Iiris Saluri.
Ministri määruse kohaselt ei tohiks 4.–6. klassi õpilaste koolikoti raskus ületada 3,5 kilogrammi ning 7.–9. klassi õpilastel 4,5 kilogrammi.
«Aeg-ajalt oleks mõistlik koos lapsega koolikoti sisu üle vaadata, et sinna kogunema kippuv üleliigne ja koolipäevaks mitte vajalik kraam välja sorteerida,» märkis Saluri.
«Koolikoti raskuse juures tasuks siiski arvestada seda, kuidas laps kooli läheb – kas tea peab pika maa jala käima või näiteks vanem viib ta autoga kooli ukse ette,» rääkis Saluri. Viimasel juhul ei ole koolikoti raskus nii määrav.
Sotsiaalministri määruse kohaselt ei tohiks koolikohustusliku õpilase jalgsi käimise koolitee olla pikem kui kolm kilomeetrit. Vastasel juhul peab kohalik omavalitsus korraldama õpilaste kooli- ja kojuveo.