iDeal kampaania

Õpetajaameti mainet peavad kõige kehvemaks pedagoogid ise

Uuringust selgub, et õpetajatööd peetakse oluliseks ja väärtuslikuks, kuid väheväärtustatud ametiks.Õpetajaameti maine suhtes on kõige kriitilisemad pedagoogid ise, kes viiepallisüsteemis hindavad seda ainult 2,6 punkti vääriliseks.

FOTO: Toomas Huik / Postimees / Scanpix

Õpetajaameti maine on ühiskonnas valdavalt hea, selgus hiljutisest uuringust. Kõige kriitilisemad on selle elukutse renomee suhtes pedagoogid ise.

Tellijale

Õpetajaameti kuvandi ja atraktiivsuse uuringust selgus, et kõige kõrgem on ameti maine Lõuna-Eesti gümnaasiumiõpilaste ning sama piirkonna 35–50aastaste seas. Viiepallisüsteemis hindasid mainet kolme punktiga õpilased ja 35–50aastased küsitluses oslenud.

Positiivsemana näevad ametit Lõuna-Eesti õpilased (3,6), kehvemalt hindavad seda Harju, Rapla ja Järvamaa noored (2,6 palli).Vanusegrupis 35–50 on õpetajaamet rohkem väärtustatud Lõuna-Eesti elanike ja meeste, eriti 41–45aastaste poolt. Pedagoogitööd peab võimalikuks karjääriks ligi kolmandik 35–50aastasest. Keskmisest rohkem on nende seas naisi, Tartu- ja Jõgevamaa, Lõuna-Eesti ning väikelinnade elanikke.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles