Traagilise liiklusõnnetuse kriminaalasi jõudis kohtusse

FOTO: Politsei

Lõuna ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, kus 17aastast noormeest süüdistatakse liiklusnõuete rikkumises, mille tagajärjel hukkus kolm inimest ning neli sai vigastada. Kohus arutab kriminaalasja lühimenetluse korras.

Eelmise aasta 24. juunil kell 6.40 juhtus Valgamaal Tõlliste vallas Valga–Uulu maantee 4,7. kilomeetril liiklusõnnetus, kus väikebuss Volkswagen Caravelle sõitis kraavi ja vastu puud. Liiklusõnnetuse tagajärjel hukkus kolm ja sai vigastada neli inimest.

Süüdistuse kohaselt kutsus 17aastane noormees 23. juuni õhtul enda juurde sõbrad, koos tarvitati alkohoolseid jooke.

Mingil hetkel tekkis noormeestel mõte sõita Tõrvast Valka. Vaatamata juhtimisõiguse puudumisele ja alkoholijoobele, võttis 17aastane nooruk vanemate väikebussi ning istus rooli. Temaga tuli kaasa veel kolm noormeest. Rahamäe talu lähedal võeti peale kolm hääletanud noormeest vanuses 16–20 aastat.

«Kohtueelsel uurimisel selgus, et sõiduk liikus kiirusega umbes 150 km/h,» ütles Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Milvi Väin.

Mingil hetkel kaotas sõidukijuht kontrolli sõiduki üle, selle tagajärjel rullus väikebuss üle katuse ning sõitis teelt välja vastu puud. «Ekspertiisiga on tuvastatud, et sõiduk oli tehniliselt korras. Seepärast võib väita, et liiklusõnnetuse põhjustasid sõidukijuhi alkoholijoove, sõidukogemuste puudumine ning suur kiirus,» lisas prokurör.

Õnnetuse tagajärjel hukkus sündmuskohal kaks hääletajat ja üks sõidukijuhi sõpradest. Kolmas hääletaja, sõidukijuht ja ta kaks sõpra viidi haiglasse.

Kriminaalasja kohtueelset uurimist juhtinud ringkonnaprokurör Milvi Väin ütles, et süüdistatav tunnistas puhtsüdamlikult oma süüd.

Kohtueelse menetluse viis läbi Valga kriminaalteenistus.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles