Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Äsja juubelit tähistanud pühakotta murti sisse

Täna, 7. septembri hommikul kella 6.15 ajal avastas politsei, et Valgas on lõhutud üks Jaani kiriku akendest ning selle kaudu hoonesse sisenetud. "Midagi muud kirikus lõhutud ega varastatud ei olnud, küll aga oli põletatud sealseid küünlaid. Politsei fotografeeris ja fikseeris sündmuskoha," rääkis politsei- ja piirivalveameti pressiesindja Maria Gonjak.

Teo võimalikud toimepanijad on tema kinnitusel politseile teada.

Valga Jaani kiriku koguduse jutlustaja Margus Suvi, kes ise täna hommikul Tartus viibis, sai juhtunust teada poole kaheksa paiku telefoni teel. «Info, mille edastan, on saadud distantsilt,» rõhutas Suvi, viidates, et vahendab vaid teistelt saadud teavet.

Tema sõnul on ära lõhutud kiriku Rimi kaubanduskeskuse poolsel küljel asuva akna klaasid, kustkaudu on kirikusse sisenetud. «Seejärel on lahti lükatud kiriku uksed ja süüdatud altarile küünlad. Lõhkumise, sodimise, varastamise ja vandaalitsemise märke pole. Küll on märgid sellest, et kõikides ruumides on ringi kõnnitud.»

Esialgsel vaatlusel on kõik asjad alles. Ainus kahju, mis tekitatud, ongi aknaklaaside lõhkumine. «Põhjalikult vaatame kiriku üle lähiajal,» kinnitas jutlustaja.

«Kahju küll, et pärast ilusaid ja õnnestunud 200 aasta juubelipidustusi kirik seesugust tähelepanu pävib, aga mis teha. Sissetungija eesmärk jääb ka praegu küsitavaks ja poleemikat tekitavaks,» sõnas Suvi.

Juhtunu osas algatati Gonjaki sõnul väärteomenetlus karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb omavolilist sissetungi.

Tagasi üles
Back