Munatootja kingib lastele 1500 helkurit

FOTO: Dava Foods Estonia

Eesti suurim munatootja Dava Foods Estonia kingib septembris ohutu liiklemise tagamiseks ning helkurite kandmise tähtsuse teadvustamiseks 11 Lõuna-Eesti maapiirkonna koolile ning lasteaiale 1500 Eggo kaubamärgi helkurit.

Stereomeedia toodetud helkurid kingitakse üheteistkümnele Lõuna-Eesti lasteaiale ja koolile. Nende seas on ka kolm Valgamaa õppeasutust: Lüllemäe põhikool, Ala põhikool ja Pühajärve põhikool. Helkurid saavad lisaks Juhan Liivi nimeline Alatskivi keskkool, Võnnu keskkool, Misso kool, Meremäe põhikool, Halliste põhikool, Kirivere kool, Tilsi põhikool ja Krootuse põhikool.

«Helkur on iseenesest väikene ja lihtne asi, millel on tegelikult aga suur roll selles, et laste koolitee algaval pimedal sügisajal turvalisem oleks,» ütles Dava Foods Estonia müügijuht Kalle Ribelus.

Ta lisas, et koolid ning lasteaiad, millele Eggo helkurid kingitakse, asuvad maapiirkondades, sageli asulatest kilomeetreid eemal. «Maakohtades, kus lastel on tihti kilomeetreid pikk koolitee, on helkur elutähtis abivahend, mis aitab neil pimedal ajal olla sõidukijuhtide jaoks alati nähtav.»

Politsei-ja piirivalveameti Lõuna prefektuuri soovitusel valiti välja väiksemad maakoolid, mis paiknevad keskustest pigem eemal ning kus laste koolitee võib kulgeda sagedamini pimedamatel teelõikudel.

Lõuna prefektuuri politseimajor Alvar Pähkel kiitis algatust läbiviivat ettevõtet, sest see näitab hoolivust ning head soovi muuta liiklus lastele võimalikult turvaliseks. «Pimedal ajal sagenevad liiklusõnnetused jalakäijatega, kes jäävad sõidukijuhtidele märkamatuks. Helkurikandja on aga autojuhile nähtav isegi kuni 150 meetri kaugusele ning annab seega piisava ajavaru autojuhile hoog maha võtta ning jalakäijast ohutult mööduda.»

Politseimajor lisas, et helkurite suurema kättesaadavuse tagamine maakoolide õpilastele on seda olulisem, et tihti kulgeb nende tee kodu ja kooli vahet tiheda liiklusvooga maanteedest möödudes ning sealgi, kus tänavavalgustust hõredamalt.

Eggo-helkuri saanud koolide sõnul on helkurid nende töötajate ja õpilaste seas väga oodatud. Näiteks korraldab Juhan Liivi nimelise Alatskivi keskkooli õpilasesindus igal aastal oktoobris helkurikampaaniat, et kõik õpilased oleksid ka pimedal ajal hästi märgatavad.

«Ootame nii koolis kui kodus, et iga laps jõuaks õhtul turvaliselt koju. Mõistagi oleme väga tänulikud, et Eggo oma helkuritega meie helkurikampaaniat toetab, sest peame helkuri kandmist väga oluliseks,» ütles Alatskivi kooli direktor Raigo Lille.

TASUB TEADA

Kuidas helkurit korrektselt kanda ?

    - Maanteel kõnni alati vasakus teeservas, et näha vastutulevaid sõidukeid.
    - Kinnita helkur keha sõidutee-poolsele küljele nii, et see on nähtav võimalikult mitmest suunast.
    - Kõige õigem on helkur kinnitada 30–80 cm kõrgusele maapinnast, nii paistavad sõiduki tuled helkurile peale ja see omakorda peegeldab valgust sõidukijuhi silmadesse.
    - Kontrolli, et helkur ei jääks üleriiete alla. Vaid nii näeb sõidukijuht sind õigeaegselt ning tal jääb piisavalt aega kiirust vähendada ja sinust ohutult mööduda.
    - Helkuri puudumisel on omal kohal ka ohutusvest, taskulamp või mobiiltelefoni helendav ekraan, samuti suurendab liikleja märgatavust teel heledam või erksavärvilisem riietus.

Allikas: maanteeamet

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles