Sangaste veisekari kipub jälle aedikust välja

Loomade perenaine Laine Saaron ütles, et käib pullide lihakombinaati viimiseks aega kinni panemas võib-olla juba täna. Esiplaanil karja lehm ja pull. FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Sangaste vallas nelja aasta eest ulakusi teinud veisekari on viimasel ajal taas omanikul üle jõu käima hakanud.

Tellijale Tellijale

Viimati kirjutas Valgamaalane Lauküla Küti talu veistest 2012. aasta novembris, kui lehmad käisid võõrastel kinnistutel ja lõhkusid ümbruskonnas silopalle. Toona ütles loomade omanik Laine Saaron, et varem 11pealise karja suurenemine 25ni on õnnetute juhuste tagajärg ning paari aasta perspektiivis jätaks ta alles üks-kaks lehma enda tarbeks. Päris nii siiski pole läinud, kuna ligi neli aastat hiljem on vasikatest, mullikatest, pullidest ja lehmadest koosnev kari 36-liikmeline.

Sangaste volikogu liige ja Valgamaa veterinaarkeskuse peaspetsialist Virgo Roose ütles, et vahepeal olid rahulikumad aastad, kuna talus töötas sulane, kes sai karja ohjeldamisega hakkama. Juunist lõpetas mees aga töö ja aedik ei pea enam karja kinni. «Pühapäeval nähti mõnda looma liikumas väljaspool õiget territooriumi, kaks nädalat tagasi oli kogu kari väljas.»

28.07.2021 01.08.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto