Kultuurikeskus avab taas uksed

Otepää kultuurikeskuse saal tänavu juunis

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Otepää kultuurikeskus avab 21. oktoobri õhtul taas kõigile oma uksed. Hoone esimese korruse uuendamistööd on jõudnud lõpule, andis teada Otepää vallavalitsuse kommunikatsioonijuht.

Hoone esimese etapi rekonstrueerimistööd algasid 2013. aastal. Vahetati täielikult saali-, galerii- ja lavaosa katus ning avariilised katusekandekonstruktsioonid.

Katusetööd teostas riigihanke tulemusena Hansa Ehitus Eesti AS. Lisaks renoveeriti 2014. aasta sügisel administratiivkorpuse katus, töid teostas AS Ilmre. Katuse ehitustöid finantseeriti 100% valla eelarvest ning need läksid maksma 209 000 eurot. Maja küttesüsteem renoveeriti 2015. aasta kevadel ja see läks maksma 35 000 eurot.

Esimese korruse renoveerimistööd teostas OÜ Best Building. Uue välimuse on saanud kultuurikeskuse saal, galerii, terrass ja fuajee. Saalis on uued toolid, kardinad, valgus- ja helitehnika, fuajee garderoobis uus mööbel. Keskuse seinad ja põrandad renoveeriti, uued on ka lavakonstruktsioonid, lavapõrand ja kardinad.

Põhjaliku muutuse on läbi teinud WC-d ja näitlejate grimmituba, kuhu lisandunud duširuum ja tualett. Kogu sisekujundus on kantud Eesti sinimustvalge lipu ideest, rahvuslipu värvidega on arvestatud ka toolide ja kardinate värvi valikul. Kultuurikeskuse projekti ja sisekujunduse autor on arhitekt Helmi Sakkov.

Esimese korruse remondiks ja sisustamiseks kulus ligi 440 000 eurot, sellest ligi 300 000 ehitustöödeks.  Töid rahastati valla eelarvest ja hasartmängumaksust rahastatavast regionaalsete investeeringute programmist, kust saadi galerii ja terrassi tarbeks 32 000 eurot.

Maja taastamistöödega on aga kindel plaan edasi minna. «Järgmisel aastal tahame korda teha fassaadi ja teise korruse,» sõnas vallavanem Kalev Laul. «Lisaks vajab korrastamist kultuurimaja park, et muuta see tõeliseks kooskäimise ja kultuurinautimise kohaks.»

Vallavolikogu esimees Siim Kalda märkis, et mitu aastat kestnud vaikus kultuurimajas on saanud läbi. «Mul on väga hea meel, et vallale olulist hoonet saab taas kasutama hakata ning sellega kaasnevalt muutub loodetavasti Otepää kultuurielu veelgi aktiivsemaks.»

Otepää vallavolikogu koostööosapooled on tema sõnul kokku leppinud, et kultuurimaja saab 2017. aasta lõpuks täielikult renoveeritud. «Kultuurimaja park on plaanis korda teha riigi toetusega, mille saamise tõenäosus on üsna suur.»

Kultuurikeskuse praegune hoone avati 1954. aastal, selle projekteeris arhitekt Johannes Fuks. Maja asub vana seltsimaja kohal, kus tollal paiknes ka tuletõrje.

Kultuurimaja avamispidustused algavad Pühajärve Puhkpilliorkestri tervitusega. Pärast vallavanema tervitust ja kõnesid on kavas kontsert, kus astuvad üles valla isetegevuskollektiivid. Galeriis saab näha Arne Aderi näitust «Otepää enne ja nüüd». Tantsuks mängib kitarristide ansambel.

Tagasi üles
Back