K, 7.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Valgas leitud hašišist oleks saanud narkojoobe 800 000 inimest

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Facebook Twitter
Comments

Maksu- ja tolliameti narkotalituse (MTA) ametnikud pidasid 7. oktoobri öösel Valgas kinni Lätist Eestisse saabunud sõiduauto, mille kontrollimisel leiti sõidukisse spetsiaalselt ehitatud peidikust 80 pakki narkootilise ainega. Pakendites olnud 77 kilogrammist hašišist piisaks narkojoobe tekitamiseks pea 800 000 inimesele.

"See on kindlasti üks viimaste aastate suurimaid avastusi Valga linnas," kinnitas maksu- ja tolliameti pressiesindaja Mailin Aasmäe.

Narkootikumide veos kahtlustatavatena peeti kinni Eestist pärit 1989. aastal sündinud mees ja 1988. aastal sündinud naine. "Tegemist oli Eesti kodanikega," täpsustas Aasmäe.

Pressiesindaja kinnitas sedagi, et mainitud sõidukit ei pidanud MTA töötajad kinni mitte päris juhuslikult, vaid oli põhjust arvata, et sõidukis võib olla midagi kahtlast. "Avastamisele aitas kaasa risikianalüüs."

«Viimasel ajal puutume kahjuks aina enam kokku Ida-Virumaalt pärit kulleritega, kes enamasti noored inimesed ja olnud nõus väikese raha eest seadust rikkuma ning keelatud aineid ühest kohast teise transportima,» selgitas maksu- ja tolliameti uurimisosakonna narkokuritegude talituse juhataja Raul Koppelmaa.

«Narkootikumide transportimisega kaasneb pikk vanglakaristus ning mõnesaja või tuhande eurone teenistus ei ole kindlasti seda väärt, et vabadusekaotusega riskida,» lisas ta.

Riigiprokuratuuri prokurör Raigo Aas ütles, et prokuratuur esitas kahtlustatavate suhtes vahistamistaotluse, mille kohus ka rahuldas ning kahtlustatavad võeti vahi alla.

«Erinevate kriminaalmenetluste käigus kogutud teave osundab selgelt, et Eestis tarvitatakse hašišit väga vähe. Eeskätt oleme tunnistajad, et Eestit kasutatakse hašišiveol Lõuna-Euroopast Venemaale transiitriigina. Nimetatule osundavad ka selle kriminaalasja käigus seni kogutud tõendid,» selgitas prokurör Aas.

Kristina Kostina prokuratuuri avalike suhete osakonnast ütles, et kriminaalmenetlus on alustatud karistusseadustiku § 184 tunnustel. See käsitleb narkootilise ja psühhotroopse aine suures koguses ebaseaduslik käitlemist. "Süüdimõistmisel saab kohus määrata karistuseks kolme- kuni 15aastase vangistuse," lisas Kostina.

Narkootilise aine hašiši näol on tegemist kanepi töötlemisproduktiga, mida toodetakse Lõuna-Euroopas või Põhja-Aafrikas. Seeärel transporditakse seda muuhulgas ka läbi Baltikumi Venemaale.

Ühest grammist hašišist piisab narkojoobe tekitamiseks kümnele inimesele. Keskmiselt müüakse üht grammi hašišit 15 euro eest. Seega on maksu- ja tolliameti töötajate poolt käesoleva kriminaalasja raames ära võetud narkootilise aine väärtus ligi 1,2 miljonit eurot.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viib läbi maksu- ja tolliamet ning juhib riigiprokuratuur.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles