E, 5.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Galerii: Eesti ajateenijad ja USA sõjaväelased kohtusid lahingus

Taavi Niittee
, Reporter
Galerii: Eesti ajateenijad ja USA sõjaväelased kohtusid lahingus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Täna toimus Valgamaal õppus, kus Kuperjanovi nooremallohvitseride ajateenijad koostöös politsei- ja piirivalveameti, sõjakooli kadettide ja USA sõjaväelastega harjutasid lahingutegevust hoonestatud alal.

Õppuste juhi kapten Lauri Teppo sõnul nägi tänase harjutuse tsenaarium ette, et ajateenijatest ning politsei- ja piirivalveameti töötajatest koosnev rühm pidi kindlustama Hellenurmes asunud mahajäetud hoone ja selle ümbruse. Kaitsepositsioonidel asunud sõdureid ründasid omakorda ajateenijatest ja USA sõjaväelastest koosnev üksus.

Teppo lisas, et sellise treeningu peavad väbima kõik Kuperjanovi nooremallohvitseride ajateenijad ning peale Hellenurme toimusid sarnased linnalahingud kolmepäevase õppuse raames ka Laatres ja Elvas.

Teisipäevast neljapäevani kestva õppuse oluline osa on koostöö liitlaste ja teiste jõustruktuuridega, et rikastada osalejate silmaringi ning õppida teineteise kogemustest. Kokku võtab harjutusest osa ligi 200 kaitseväelast, liitlassõdurit ja ametnikku.

Märksõnad
Tagasi üles