K, 27.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Noorus kohtub Nõuni rahvamajas vana­meistriga

Piret Karu
Facebook
Comments
79aastane Karksi-Nuia pillimees Heino Sõna ootab kohtumisi inimestega hubastes rahvamajades väga. «Sõbralikus seltskonnas ja rahvale lähedal olles tekib soe tunne ning siis pill ka heliseb.»
79aastane Karksi-Nuia pillimees Heino Sõna ootab kohtumisi inimestega hubastes rahvamajades väga. «Sõbralikus seltskonnas ja rahvale lähedal olles tekib soe tunne ning siis pill ka heliseb.» Foto: Silver Tõnisson

Eile algas üle-eestiline rahvamajade tuur. Koos noorte pärimusmuusikute ning armastatud Eeva ja Villu Talsiga astub lavale legendaarne kandlemängija Heino Sõna.

Eesti pärimusmuusika keskus sõidutab viiel õhtul pärimusmuusika rahvani, külastades Haanja, Tori, Iisaku, Aruküla ja Nõuni rahvamaja. Valgamaal Palupera vallas asuvasse Nõuni rahvamajja jõuavad nad 13. novembril.

«Turnee teeb erakordseks võimalus kohtuda rahvamuusikas kõrgelt hinnatud kandlemängija Heino Sõnaga, kes saavutas oma tuntuse juba 1970. aastatel. Heino on haruldane pillimees: ta on üks vähestest rahvakandle mängijatest, kes Eestis alles jäänud, viies edasi meie pärimuskultuuri,» selgitas Eesti pärimusmuusika keskuse juhataja Tarmo Noormaa kontserdituuri olulisust.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles