Päevatoimetaja:
Mati Määrits

Valgamaal töötute osakaal suurenes

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Jaan Rapp
Copy
Töövõime hindamise taotluse saab esitada töötukassa maakondlikus esinduses kohapeal, saata täidetud taotluse posti või e-postiga või esitada taotluse töötukassa portaali iseteeninduses www.tootukassa.ee.
Töövõime hindamise taotluse saab esitada töötukassa maakondlikus esinduses kohapeal, saata täidetud taotluse posti või e-postiga või esitada taotluse töötukassa portaali iseteeninduses www.tootukassa.ee. Foto: MAILIIS OLLINO/PRNPM/EMF

Oktoobri lõpus oli töötuna registreeritud 26 914 inimest ehk 4,2% 16aastasest kuni pensioniealisest tööjõust. Vähenenud töövõimega inimesi oli nende hulgas 4882. Registreeritud töötute arv oktoobris võrreldes eelneva kuuga veidi suurenes nii sesoonsete tegurite kui ka käimasoleva töövõimereformi mõjul.

Kõrgeim oli oktoobris registreeritud töötuse määr jätkuvalt Ida-Virumaal (10,0%) ja Valgamaal (8,2%). Kuu varem oli see Ida-Virumaal 9,8% ja Valgamaal 8,1%. 

Madalaim oli tööpuudus Tartumaal (3,0%) ja Harjumaal (3,1%). Kõige suurema osa eelnevalt töötanud registreeritud töötutest moodustasid oktoobri lõpus lihttöölised (21%), teenindus- ja müügitöötajad (18%) ning oskustöötajad ja käsitöölised (17%).

Oktoobrikuu jooksul lisandus töötukassale vahendamiseks septembrikuuga võrreldes vähem uusi tööpakkumisi. Samas oli oktoobris lisandunud tööpakkumiste arv 37% suurem aastatagusest arvust. Kuu jooksul lisandus 4244 uut tööpakkumist, millest 54% sisestati töötukassa portaali kaudu. 

Kuu jooksul vahendatavate töökohtade koguarv oli 9937. Kõige suurema osakaalu vahendatavatest töökohtadest moodustasid teenindus- ja müügitöötajatele, seadme- ja masinaoperaatoritele ja koostajatele ning oskustöötajatele ja käsitöölistele pakutavad töökohad (kõigil 21%).

Oktoobrikuus sai töötukassa abiga tööle või alustas ettevõtlusega 3533 inimest – sealhulgas 443 vähenenud töövõimega inimest. Tööalasel koolitusel osales oktoobris 3482 ja tööotsingu töötoas 1129 inimest. 

Tööpraktikal osales 926, tööharjutusel 560 ning tööklubis 845 inimest. Karjäärinõustamise teenust osutati 1842 korral. Töötavatele ja mitteaktiivsetele inimestele mõeldud karjäärinõustamisel osaleti oktoobris 1207 korral. 

Ettevõtluse alustamise toetuse abil sai ettevõtte luua 24 inimest, kelle äriplaanide kohaselt luuakse 30 uut töökohta. Palgatoetusega oli oktoobris töötamas 1339 inimest. Lisaks osales veel 4464 inimest erinevates teistes aktiivsetes meetmetes. 

Vähenenud töövõimega inimeste teenustest osales tööalasel rehabilitatsioonil 710 inimest, kogemusnõustamisel 4 inimest, kaitstud töö teenust osutati 58 inimesele ning töölesõidu toetust sai 16 inimest. Vähenenud töövõimega inimesed osalesid ka teistel tööturuteenustel – kokku alustas teenusel osalemist 941 inimest. 

Töötukassa maksis oktoobris töötuskindlustushüvitist 10 140 inimesele ehk 33% kuu jooksul arvel olnud töötutest. Keskmine täiskalendrikuu eest makstud hüvitis oli 433 eurot ning hüvitisteks maksti kokku üle 3,7 miljoni euro. Ligikaudu 137 euro suurust töötutoetust sai oktoobris 6975 inimest ehk 22% kuu jooksul arvel olnud töötutest.

Kindlustushüvitist koondamise korral määras töötukassa oktoobris 537 inimesele. Keskmine oktoobris määratud hüvitis oli 1 606 eurot ning hüvitisteks maksti kokku üle 977 000 euro.

Tööandja maksejõuetuse hüvitise määras töötukassa oktoobris 7 inimesele, mis on senini väikseim kuine määramiste arv. Keskmine määratud hüvitis oli oktoobris 2439 eurot ning hüvitisteks maksti kokku üle 61 tuhande euro.

Tagasi üles