L, 3.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Hiidlipp potsatas pikali

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Hiidlipp potsatas pikali
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lipu heiskamine 11. novembril 2016
Lipu heiskamine 11. novembril 2016 Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Hiljuti piirilinnas Valkas heisatud hiidlippu tabas kurb saatus: mast, mille külge Läti Vabariigi sümbol kinnitatud oli, kukkus koos lipuga ümber.

Põhja-Läti ajalehe Ziemeļlatvija ajakirjaniku Inga Karpova sõnul sai hiiglaslik lipp linna keskväljakul ehk Lugaži platsil umbes 20meetrise masti küljes lehvida vaid nädalajagu päevi. Eelmisel laupäeval, 19. novembril kukkus mast, mille otsa oli 11. novembril heisatud üks maailma suurimaid igapäevaselt lehvivaid Läti riigilippe – kui mitte suurim –, ümber.

«Meil oli sel päeval tuuline ja vihmane ilm. Märjaks saanud lipp muutus väga raskeks ja tuul puhus selle koos mastiga pikali,» rääkis Karpova. «Õnneks ei saanud keegi juhtunud käigus viga. Emotsionaalselt on aga paljud valkalased juhtunust mõistagi häiritud ja leiavad, et rahvussümboli paigutamine kultuurimaja ees oleva lipumasti külge polnud piisavalt hästi läbi mõeldud.»

Märksõnad
Tagasi üles