Ilmateenistus jõulude ajaks pakast ei luba

Ilmateenistuse ennustuse kohaselt on maa jõulude ajal must.

FOTO: URMAS LUIK/PRNPM/EMF

Ilmateenistuse prognoosi järgi on jõulude ajal oodata pigem soojakraade ja tugevat tuult.

Juba reedel ehk 23. detsembril liigub üle Läänemere ümbruse aktiivne madalrõhulohk. Tihenev pilvemass toob vihma ja lörtsi. Edela- ja läänetuul on tugev, puhanguid on sisemaal kuni 14, rannikul 18 m/s. Õhutemperatuur on öösel vahemikus -1 kuni +4, päeval +1 kuni +5 kraadi.

Jõululaupäevaks ehk 24. detsembriks pole praeguse prognoospildi alusel ilma rahunemist oodata. Järgmine aktiivne madalrõhkkond jõuab Norra merele, laieneb Läänemere poole ja survestab meist lõuna pool valitsevat kõrgrõhkkonda.

Kahe rõhuala piirimail puhub tugev edela- ja lõunatuul ning tõenäoliselt hoiab Eesti lääneosas temperatuuri üle null kraadi. Kesk- ja Ida-Eestis on ehk kõrgrõhkkonna mõjul ka selgemaid laike, tuul veidi nõrgem ja temperatuur võib langeda napilt miinuspoolele.

Pühapäeva ööks toob madalrõhulohk vihma ja lörtsi, ida poole ka lund. Päeval on sajuhooge harvem, kuid õhtul võivad juba uued sajupilved jõuda. Puhub väga tugev edela- ja lõunatuul. Õhutemperatuur on öösel vahemikus -2 kuni +2, päeval -1 kuni +3 kraadi.

Tagasi üles
Back