Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Ossinovski loodab alkoralli ohjamisel maksuameti abile

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Alko 1000 nimeline kauplus Valka linnas peibutab ka ostjaid Eestist. | FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski loodab, et maksuamet (MTA) võtab luubi alla need mõnisada autot, mis toovad mitu korda nädalas justkui oma tarbeks Lätist üle piiri 110 liitrit õlut.

«Olen maksuametiga rääkinud ja loodan, et maksuamet võtab asja käsile, neil on olemas info nendest mõnesajast autost, mis isiklikuks tarbeks mitu korda nädalas 110 liitrit õlut veavad,» rääkis minister Riigikogu liikmete arupärimistele vastates. «Võiks ikka selle pulli ära lõpetada.»

Ossinovski sõnul ei saa rääkida isiklikuks otstarbeks 110 liitri viimisest, pigem varustatakse sellega kohalikke kõrtse ja toitlustusasutusi. See, et üksikud inimesed käivad piiripoes kaks kasti õlut võtmas, on Ossinovski sõnul koguste mõttes mikroskoopiline. Samuti on tema sõnul räägitud piirile bussidega tulevatest Soome turistidest, kuid ka nende hulk on väike võrreldes kõikide Eestisse tulevate Soome turistide arvuga.

Peamiseks piirikaubanduse probleemiks nimetas minister kanget alkoholi.

Ossinovski sõnul kiratsevad lisaks Lõuna-Eesti maapoodidele Läti maapoed, sest ka lätlased käivad piiripoodides alkoholi ostmas. Järelikult ei saa rääkida ainult aktsiisidest tulenevatest hinnaerinevustest.

Kuna alkoholipoliitika on ELis tervikuna olnud väga nõrk, siis võtab Eesti Ossinovski sõnul teema kindlasti üles ka oma eesistumise ajal. «Üks teema, mille üles võtame koos rahandusministeeriumiga, ongi üle piiri veetavate koguste vähendamine,» märkis ta. Teiseks teemaks on Ossinovski sõnul reklaamipiirangute teema.

«Nii kaua kui seda pole, oleme loomulikult lätlastega rääkides püüdnud neid veenda, et meil on ühine huvi antud valdkonnas,» märkis Ossinosvki. Minister lisas, et olukorras, kus Leedu tõstab nüüd erakorraliselt alkoholiaktsiisi, pole Lätis enam ühtki põhjust, miks oma rahva tervist mitte taha kaitsta.

Tagasi üles