Patrullpolitseinikud saavad elektrišokirelvad

Politse- ja piirivalveameti pearelvuri Georg- Tomek Triškini sõnul saavad nüüd kõik patrullid elektrišokirelva.

FOTO: SANDER ILVEST/PM/SCANPIX BALTICS

Politsei- ja piirivalveamet kavatseb osta elektrišokirelvi, kui seni on tasereid kasutanud vaid ameti eriüksus, siis tulevikus on kavas varustada nendega kõik patrullid.

Politsei- ja piirivalveamet kavatseb osta esialgu umbes sada elektrišokirelva ning elektrišokirelva laskemoona, taserite hanke eeldatav maksumus on 100 000 ning laskemoona hanke eeldatav maksumus 72 000 eurot.

Politsei- ja piirivalveameti pearelvur Georg-Tomek Triškin ütles pressiteate vahendusel, et elektrišokirelv on politsei teenistusrelvade nimistus alates 2008. aastast ning taserid on ameti eriüksuses kasutuses olnud mitu aastat.

"Pikalt on arutluse all olnud nende [elektrišokirelvade] lisamine ka patrullteenistuse varustusse, kuid varem ei ole selleks olnu eelarvelisi vahendeid," ütles Triškin.

"Soetatavad elektrišokirelvad plaanime kasutusele võtta eelkõige patrullteenistuses. Tuginedes teiste riikide kogemusele saab elektrišokirelva kasutada ohutumalt nii kinnipeetava kui ümberkaudsete suhtes kriitilistes olukordades, kus tuleb otsustavalt sekkuda, peatada rünne ja kurjategija kinni pidada. Esialgu on kavas soetada neid ligikaudu sada, et iga patrull oleks tulevikus relvastatud elektrišokirelvaga," sõnas Triškin.

Politsei- ja piirivalveamet plaanib taserite ja moona hanke välja kuulutada käesoleva aasta esimeses pooles ning relvad katusele võtta aasta teises pooles.

Tagasi üles