R, 9.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Politsei tegeles nii vägivallatsejate, napsitajate kui varastega

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Politsei tegeles nii vägivallatsejate, napsitajate kui varastega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
TLMPM06: V
TLMPM06: V Foto: RAIGO PAJULA/PM/SCANPIX BALTICS

«Harjumuspärasest päeva võrra pikem nädalavahetus möödus politseile Valgamaal tavapäraselt töiselt,» kinnitas politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Ragne Keisk.

Kõige tõsisema juhtumina tõi ta ootuspäraselt välja selle, et vabariigi aastapäeva õhtupoolikul juhtus Helme vallas Jõgeveste külas traagiline liiklusõnnetus, milles inimene elu kaotas.

Keisk tõdes, et sellelgi nädalavahetusel andsid tooni alkoholi liigtarbimisest lahti läinud tülid nii lähedaste, aga ka üksteisele võõraste inimeste vahel. «Õnneks keegi tõsisemalt kannatada ei saanud.»

Politsei teenindas tema sõnul 24.–26. veebruaril Valgamaal kokku 35 väljakutset. «Mitmel korral aitasid korrakaitsjad lahendada peretüli, 3 inimest vajas väljapuhkamiseks turvalist voodikohta kainestuskambris ning üks alkoholiga liialdanu viidi koju.» 

Keisk täpustas sedagi, et politsei kontrollis sel perioodil Valgamaal 296 autojuhi kainust, kellest 4 roolikeerajat oli alkoholi tarvitanud. Nende suhtes alustati menetlust. 

Lisaks laekus 23. veebruaril politseile teade, et Tõlliste vallas Tsirguliina alevikus varastati Vabriku tänava korterist 450 eurot sularaha. "Praegu on alust arvata, et korterisse siseneti võtmetega. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitatakse välja kriminaalmenetluse käigus," selgitas Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Kaarel Kallas.

Pika nädalavahetuse jooksul avastasid korrakaitsjad Valgamaal liiklusjärelevalve käigus ka 12 kiirust ületanud juhti. Nendegi suhtes alustati menetlust. Lisaks varustasid politseinikud 10 jalakäijat helkuriga.

Märksõnad
Tagasi üles