Päevatoimetaja:
Mati Määrits

Jääleminek on üliohtlik

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Piret Karu
Copy
Jää Pedeli jõel.
Jää Pedeli jõel. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Politsei paneb inimestele südamele, et sulailmade tõttu võib merejääl jalutamine saada eluohtlikuks.

«Soojemate ilmade saabumisega on jää sulama hakanud ning mere ääres jalutavad inimesed peaksid jääle minnes arvestama kaasnevate ohtudega,» ütles Põhja prefektuuri piirivalvekapten Rene Hartõkainen.

«Kuigi esmapilgul tundub pind jalge all kindel ning jää paksus piisav, ei maksaks uudishimulikel kaldast kaugemale siiski minna, sest jää on muutunud kohati õhukeseks ja pehmeks. Sellisele haprale pragudest tulvil jääle minek on eluohtlik, kuna vähimagi tuulesuuna muutuse korral võib jää kergesti kalda küljest lahti murduda ja merele triivida,» lisas ta.

Hartõkaineni sõnul on eriti ohtlikud kohad laevateede vahetus läheduses, kuna seal võib jää näiteks möödasõitva laeva kiiluvee mõjul liikuda ning kahe panga vaheline pragu ei pruugi esialgu nähtav olla. Laevateedele tekkinud jääkuhjatised omakorda piiravad nähtavust ning õnnetusse sattunut on sellisel juhul väga keeruline märgata ja päästa.

«Madala veetemperatuuri tõttu on aga abivajaja kiire avastamine ning temani jõudmine kriitilise tähtsusega,» selgitas Hartõkainen jääle minemise riske.

Politsei soovitab ka lastevanematel rääkida lastele merejääl liikumisega kaasnevatest ohtudest ning manitseda neid jääle mitte minema.

Jõgede jääle minek on aga veelgi ohtlikum.

Tagasi üles