Kas pakkuda koertele krõbinaid, putru või toortoitu?

Loomakliiniku juhataja doktor Kadri Allika ainult toortoitu koerale anda ei soovita. Tema praktikas on olnud probleeme toortoidul olevate loomadega, kellele on antud ainult teatud tüüpi liha – sel juhul peaks omanik jälgima, et menüü oleks mitmekesine. FOTO: Egert Kamenik / Postimees / Scanpix

Koer on pere liige, kuid talle ei sobi pere menüü. Iga koerainimese otsustada on, kas pakkuda lemmikule välja töötatud koostisega krõbinaid, toortoitu või leida paslikud kombinatsioonid.

Tellijale Tellijale

Koerakasvataja Katrin Raie jõudis koerte toortoitumise teemani umbes 15 aastat tagasi, kui ta Inglise hurt Mike oli toiduallergiaga hädas. «Püüdsin leida toitu, mis teda sügelema ei ajaks. Leidsin ingliskeelsetelt veebikülgedelt, et paljud inimesed söödavad oma koeri hoopis teisiti – toortoiduga,» ütles ta.

Raie hakkas koerale pakkuma toorest liha, siseelundeid ja seeduvat konti ning loom sai allergiast lahti. Sestpeale on ta kõiki oma koeri, sõltumata nende tõust ja vanusest, toortoiduga toitnud ning soovitanud seda võimalust ka teistele koeraomanikele.

19.01.2022 21.01.2022
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto