Valgast on saanud ukrainlastele teine kodu

Kõik vestlusringis osalenud ukrainlased olid arvamusel, et Valga on elamiseks hea koht ning nad tunnevad endid kohaliku kogukonna liikmetena. Oma keele, kultuuri ja traditsioonide hoidmiseks on asutatud laupäevakool, kus õpetust jagatakse noortele ja lastele. Vassili Dinis (vasakult), Tatjana Kotšetova, Jevdokia Šilkina, Vitali Mašnitš, Valentin Dovgi, Jelena Mašnitš, Ruslana Dovha.

FOTO: Sirje Lemmik / Valgamaalane

Kui avaldasin soovi kirjutada ukrainlaste elust piirilinnas, kartis Ukraina laupäevakooli juht Ruslana Dovha, et ega inimesed väga ajakirjanikuga kohtuda taha. Lubaduse peale poliitika kõrvale jätta arvas ta, et ehk annab väikese kokkusaamise korraldada.

Tellijale

Tegelikkus ületas kõik mu ootused: laupäevakooli uksest sisenedes leidsin eest teelaua kümmekonna inimesega. Kõik nad olid valmis lahkesti rääkima, kuidas Valka on sattunud, milline on nende igapäevaelu ja mida arvatakse Eestist ning eestlastest.

Ilmselt tegi kohtumise veelgi meeldivamaks, et see just Valga Ukraina laupäevakooli Kalõna ruumides teoks sai – on ju tegu paljudele ulrainlastele olulise paigaga. Laupäevakool loodi kaheksa aastat tagasi, et ukraina kultuuri Valgas alal hoida.

Tagasi üles