Sisukord
Paberleht
Postimees

Juhtkiri: Käed ja mõistus vabaks!

1 min lugemist
Valgamaalane FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Me kõik teame, et autoroolis peab järgima liiklusreegleid: arvestama näiteks liiklusmärkide, fooride ja veel hulga pealtnäha ehk väikeste, ent liiklusohutuse seisukohalt eluliselt oluliste asjaoludega. Ometi rikutakse neid lihtsaid tõdesid sageli ja tulemused on tihti kurvad: traagiliselt lõppenud või päästmatult rikutud elud.

Tellijale Tellijale

Üks tõde, mille vastu eksitakse, on see, et roolis olles ei tohi hoida käes mobiiltelefoni ja sellega rääkida. «Auto juhtimine nõuab juhi kogu tähelepanu. Sõidukiirusest sõltuvalt võib väga lühikese aja jooksul teele sattuda takistusi, mistõttu võib autojuhtimine kõrvaltegevusena lõppeda nii juhile kui teistele väga traagiliselt. Hoidke käed roolil ja silmad teel!» manitses Kagu jaoskonna politseiametnik Kaimar Karm.

Manitsus oli seotud eilse mobiilivaba päevaga. Selle puhul hoidis politsei tavapärasest teravamalt pilku peal sellel, et autojuhid juhtimisele keskenduksid. Selline päev toimus Eestis esimest korda 2016. aastal. Teema aktuaalsust kinnitasid järelevalvetulemused: 1,5–3 tunniga tabati Tallinnas 29, Tartus 15, Narvas 53 ja Rakveres 15 rikkujat.

22.05.2020 26.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto