iDeal kampaania

Külalisi on valmis võõrustama ligi 150 ettevõtet

Avatud Talude päev mullu Saku lähedal Esko talus.

FOTO: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES/PM/SCANPIX BALTICS

Üle-eestilisele avatud talude päevale, mis 23. juulil kolmandat korda toimub, on registreerunud 146 talu ja põllumajandustootjat.

Enim talusid on registreerunud Harjumaalt 27, Pärnumaalt on kirjas 22 talu, Tartumaalt 15, Viljandimaalt 14, Põlvamaalt 11, Lääne-Virumaalt 10, Võrumaalt 8, Ida-Viru-, Järva- ja Saaremaalt 7, Läänemaalt 6, Raplamaalt 5, Jõgeva- ja Valgamaalt 3, Hiiumaalt 1.

Avatud talude päeval osalemisest saab teada anda kuni 1. maini. «Kindlasti tasub avatud talude päeval osaleda, sest see annab suurepärase võimaluse oma ettevõtte ja toodangu tutvustamiseks,» ütles avatud talude päeva projektijuht Karolin Lillemäe maaeluministeeriumist.

Esmakordselt osaleb 36 talu, teist korda 53 talu ja kolmandat kord 57 talu.

Tegevusalade järgi on enim registreerunud maaturismi pakkujaid (39), iluaianduse (29), käsitöö (27) ning piimatootmisega tegelejaid (25).

Avatud talude päeval osalemiseks tuleb talu või põllumajandustootmine hiljemalt 1. mail registreerida ettevõtmise veebilehel.

Esimene avatud talude päev toimus 2015. aastal, kui oma uksed avas külastajatele 147 talu, 2016. aastal osales 234 talu.

Avatud talude päeva korraldavad maaeluministeerium, maamajanduse infokeskus, vastühinenud Eesti Põllumeeste Keskliit ja Eesti põllumajandus-kaubanduskoda ning Eestimaa Talupidajate Keskliit. Korraldamisse on kaasatud ka kohalikud Leader-tegevusgrupid ja Eesti külaliikumine Kodukant.

Avatud talude päeva korraldamist rahastatakse Eesti maaelu arengukavast 2014–2020 ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles