Kolmes tähtsas majas toimetab kolm aktiivset naist

Ala küla kahtlemata aktiivsemateks elanikeks on raamatukogu, päevakeskuse ja külaseltsi juht Erja Liivson (vasakult), Ala põhikooli direktori kohusetäitja ja sotsiaalpedagoog Ave Visor, Ala rahvamaja juht Liivi Arro ja Taagepera kiriku koguduse ajaloohuvilisest juht Tõnis Järv.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Kui Alalt läbi sõita, jääb külastajale ilmselt kõige paremini silma kahekorruseline hall koolihoone. Selle tagant võib aga leida veel kaks maja, mis ühtekokku moodutavad suure külakeskuse, mis visalt edasi tuksub.

Tellijale

Kolmest kokku ehitatud majast ühes tegutseb kool ja lasteaed, teises päevakeskus, raamatukogu ja õpilaskodu ning kolmandas rahvamaja ja spordisaal. Neist viimane hoone on kõige uuem, saades mai lõpus täpselt 20aastaseks.

Kolme maja juhivad omakorda kolm naist, kes kord eraldi, kord tihedat koostööd tehes haridust, teadmisi ja kultuuri noorte ja vanade seas edasi viivad. Kooli juht on Ave Visor, raamatukogu ja päevakeskuse tööd juhatab külaseltsi juht Erja Liivson ning rahvamaja tegemisi korraldab Liivi Arro.

Tagasi üles