Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Pea poole miljoni kaardi sertifikaadid vajavad uuendamist

ID-kaart FOTO: Toomas Huik / Postimees

Juuli alguseks tuleb uuendada nende ID-kaartide sertifikaadid, mis on antud välja enne 2014. aasta oktoobrit, andis teada riigi infosüsteemi amet.

Selliseid uuendamata ID-kaarte on kasutuses üle 470 000, sealhulgas elamisloa- ja digi-ID kaardid. Pärast 1. juulit on võimalik uuendada ainult neid sertifikaate, mis väljastatud 2014. aasta oktoobrist kuni 2016. aasta märtsini. Eelmise aasta märtsist väljastatud isikutunnistused on juba uute sertifikaatidega.

Kauguuendamise eesmärk on tõsta kaartide turvalisust. ID-kaardi sertifikaatide uuendamata jätmine võib hiljem kaasa tuua probleeme nende elektroonilisel kasutamisel. Näiteks võib tekkida takistusi e-valimistel või ei tunnista internetipank uuendamata jäänud sertifikaatidega isikutunnistusi. Kui kaardi omanik õigeks ajaks vajalikke uuendusi ei tee võib juhtuda, et ID-kaart tuleb üldse välja vahetada.

Vajalike uuenduste tegemiseks tuleb paigaldada arvutisse veebilehelt https://installer.id.ee/ uusim ID-kaardi tarkvara ning järgida lehel olevaid juhiseid.

Eestis on kasutusel umbes 1,3 miljonit kehtivat digitaalselt isikut tõendavat dokumenti. Mullu kasutas ID-kaarti elektrooniliselt kaks kolmandikku kasutajatest, kes andsid aasta jooksul keskmiselt 94 digiallkirja ja autentisid end 121 korral.

Tagasi üles
Back