Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Valgas hakatakse endistele vangidele pakkuma peavarju ja nõustamist

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Tartu Vangla. Foto on illustreeriv. | FOTO: Postimees/Scanpix

Juunist hakkab Lõuna-Eestis vanglast vabanevatele inimestele ajutist majutus- ja nõustamisteenust pakkuma MTÜ Valga Abikeskus, andis teada justiitsministeeriumi pressiesindaja Dagne Mihkels.

Teenuse eesmärk on pakkuda vanglast vabanenule tuge töö- ja elukoha otsimisel. Majutusüksuses pakutakse taasühiskonnastamist soodustavaid teenuseid, sealhulgas sotsiaal-, võla- ja karjäärinõustamist, psühholoogilist nõustamist ja tööharjutust. Lähtuvalt vabanenu riskidest ja vajadustest koostatakse majutusüksuse spetsialistide koostöös tugiisiku ja kliendiga igale kliendile individuaalne tegevusplaan.

«Elukoha puudumine on peamisi põhjuseid, mis takistab vanglast vabanenul püsivat tööd leidmast ning seetõttu on see ka otsene riskitegur uute kuritegude osas,» nentis justiitsministeeriumi analüüsitalituse projektijuht Stanislav Solodov.

Teenuse sihtgruppi kuuluvad nii tähtaegselt, ennetähtaegselt kui ka karistusjärgsele käitumiskontrollile vabanenud isikud. Kui tähtaegselt vabanenute puhul on teenus vabatahtlik, siis neile, keda kohus vabastab ennetähtaegselt tingimusel, et isik läheb elama majutuskeskusesse, on teenus kohustuslik.

MTÜ Valga Abikeskus peab pakkuma majutust ja nõustamist kuni kuus kuud ja korraga kuni kuuele vanglast vabanenule. Võimaluse korral saab majutuskohas olla kauem.

Praegu pakuvad vanglast vabanenud isikutele majutus- ja nõustamisteenust veel MTÜ Aktiviseerimiskeskus Tulevik (10 majutuskohta Pärnus ja 12 Jõhvis) ning MTÜ Lootuse Küla (14 majutuskohta Laitses, Harjumaal). Majutus- ja nõustamisteenuseid pakutakse 28. veebruarini 2019.

Justiitsministeerium kuulutas 10. märtsil välja hanke, pakkumaks vanglast vabanejatele nõustamisega ajutisest majutusteenust Lõuna-Eestis. Pakkumuste esitamise tähtaeg oli 6. aprill. Tähtajaks esitas ainsana pakkumuse MTÜ Valga Abikeskus. Esitatud pakkumus vastas nõuetele.

Teenuse osutamist rahastatakse Euroopa Liidu rahastatava Euroopa sotsiaalfondi toetuse andmise meetmest «Tugiteenus vanglast vabanejatele».

Tagasi üles