Maksu- ja tolliamet alustas madalapagaliste tulumaksutagastustega

Tulude deklareerijad MTA teenindussaalis.

FOTO: MIHKEL MARIPUU/PM/SCANPIX BALTICS

Maksu- ja tolliamet (MTA) alustas madalapalgaliste tulumaksutagastustega käesoleval nädalal ja esimesele 5000 inimesele jõudsid tagasimaksed juba neljapäeval pangaarvele.

"Loodame, et jõuame suuremale osale taotlejatest teha tagastuse nädalaga. Kuna aga madalapalgaliste tulumaksutagastus on seotud juba esitatud tuludeklaratsiooniga, siis neil inimestel, kelle tuludeklaratsioon on veel kontrollimisel, tuleb siiski veidi rohkem aega varuda. Toimetame siin nii kiiresti, kui jõuame ja hiljemalt juuli alguseks on kõik tagastused käes," ütles MTA avalike suhete juht Rainer Laurits BNS-ile.

Taotluse madalapalgaliste tulumaksu tagasimakse saamiseks esitas 80 043 inimest, kellele kuulub esialgsetel andmetel tagastamisele 29,1 miljonit eurot.

Madalapalgaliste töötajate toetust maksti sel aastal esmakordselt, selle saamiseks pidi inimene olema möödunud aasta jooksul töötanud täiskohaga vähemalt kuus kuud ja saanud brutotulu kokku alla 7817 euro.

Tegelikkusest erinevate tuluandmete esitamise korral on võimalik toetust tagasi nõuda kuni viis aastat peale toetuse väljamaksmist.

Tagasi üles