Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Puka volikogu valis uue vallavanema
Tuliselt vaieldi kooli tuleviku üle

FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Kolmapäeval toimus Puka volikogus istung, mille käigus vastuvõetud radikaalsed otsused keerasid vallas kõik senise taas pea peale – ametisse valiti uus vallavanem. Lisaks kinnitati viimasel volikogul edasi lükatud otsus: esitada uue koolihoone rahastuse saamiseks põhitaotlus Innovele.

Tellijale Tellijale

Viimasel istungil eelmisel reedel loeti ette umbusaldusavaldus vallavanem Heikki Kadajale ja vallavalitsuse liikmele Harri Irvele. Seetõttu tuli kolmapäevasel volikogu istungil küsimus päevakorrapunktina hääletusele ja kuue poolthäälega avaldatigi Kadajale ja Irvele umbusaldust. Sama häältehulga toel sai uueks vallavanemaks volikogu esimees Andrus Looskari, keda volikogu loetud kuud tagasi oli umbusaldanud.

Tänase umbusalduse põhjustena Kadajale oli ametlikult välja toodud, et vallavalitsus on loobunud uue ja innovaatilise kooliprojekti elluviimisest ning on asunud ette valmistama uut lahendust ja et alternatiiv - vana õppehoone renoveerimine - ei vasta esialgsele taotlusele. Seda alternatiivset taotlust Heikki Kadaja kolmapäevase volikogu alguses, esimese päevakorrapunkti hääletamise eel ka volinikele ja kohale tulnud vallaelanikele tutvustas.

Tagasi üles
Back