Jooksjad võistlevad Kekkose rajal

Kekkose jooks leiab aset 4. korda.

FOTO: Otepää jooksutuur

Järjekorras juba 4. Kekkoneni jooks toimub juba sellel laupäeval 3. juunil Otepää lähistel – Käärikul. 15 km pikkusele rajale on oodatud nii jooksjad kui loodusnautlejad. Osaleda saab nii ajavõtuga võistlusel kui lihtsalt rahvajooksu raames matkata või kepikõndi harrastada.

Kekkose jooksu korraldaja Margus Mäll MTÜ Otepää Üritustest ütles, et rajal võtavad teiste nimekamatest mõõtu noor suusaäss Andreas Veerpalu ja Eesti üks tippjooksjatest Rauno Laumets, naistest on favoriit Egle Villik.

«Jooksurada on Otepääle omaselt rohkete tõusudega. Rada pakub kauneid loodusvaateid ning seega mõnus ka rahulikus tempos loodusnautlejatele. Veebilehe marathon100.com andmeil on Otepää jooksutuuri raames korraldatav Kekkose jooks saanud Eesti väikeste jooksude kategoorias väga kõrged hinnangud,» täpsustas Mäll. «Rahulikuma tempo armastajad saavad proovida kepikõndi või rahvajooksu.»

4. Kekkose jooksule või kepikõnnile ja rahvajooksule saab ennast registreerida 2. juuni õhtuni või 3. juuni hommikul kohapeal.

Rada on nime saanud Soome presidendi Urho Kaleva Kekkoneni järgi, kes külastas 1964. aasta märtsis toimunud legendaarse Eesti visiidi ajal ka Käärikut. President matkas tol korral 17kilomeetrisel suusarajal ning veetis õhtu Kääriku spordibaasis.

Tagasi üles