Sisukord
Paberleht
Postimees

Nutikas säästab pisiasjadeltki

4 min lugemist
Ise süüa valmistades kulutate palju vähem ja saate endale lubada pea kõike. Ka näiteks suši valmistamist võib kodus proovida. FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Kolmandik Eesti peredest on vaevelnud rahalistes raskustes. Paljud elavad ühest palgapäevast järgmiseni, nii mõnegi krediitkaart läheb kuu lõpus miinusesse. Leidub neidki, kes sunnitud sõpradelt laenama või tööandjalt avanssi küsima. Kuidas rahamuret vähendada? Vabakutselisena töötades olin sunnitud oma tarbimisharjumused ümber hindama ja õppisin raha säästma.

Tellijale Tellijale

1. Ostke toodet, mitte pakendit.

Vaid paar aastat tagasi ostsin müslit, šampooni ja seepi selle järgi, kuidas tooteümbrised välja näevad. Ilusa pakendi eest küsitakse rohkem raha, mida saaks millelegi muule kulutada. Ei tasu osta naistele mõeldud roosasid žilette, kui sama töö teevad ära meeste tumesinisedki. Uhke väljanägemisega müsli asemel on mõttekas soetada kaerahelbed ja segada sinna kõike, mida soovite. Šampoon ja seep on pesemiseks: ükskõik kui odava või lihtsa väljanägemisega hügieenivahendi ostsin, kõik ajasid asja ära. Vaadake hinda, kiigake poe alumistele riiulitele, otsige poe enda margitooteid.

25.05.2020 28.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto