Sisukord
Paberleht
Postimees

Vilsi talu uhke tõukari

5 min lugemist
Vilsi talus askeldavad Tiina ja Ivo Tomson on eriti uhked oma hinnaliste tõupullide üle, kes läksid küll maksma kenakese summa, kuid tulevikule mõeldes on igati mõistlik ja vajalik investeering. FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Helme vallas Ala-Vilsi talus kõnnivad ringi uhked ja suursugused aberdiini-anguse tõugu lihaveised. Talus askeldavad Tiina ja Ivo Tomson, kel jõu ja nõuga abiks Tiina vanemad Leili ja Mati Tekkel.

Tellijale Tellijale

Kui Vilsi talu külastasin, lasti osa karjast rohumaale – ammed ees ja vasikad taga. «Sel aastal on kevad paar nädalat hilisem, karjamaal rohukasv kesine. Täna laseme karjamaale umbes pool veistest ja mõne päeva pärast, kui piirdeaed üle kontrollitud ja korrastatud, ülejäänud,» selgitas Ivo Tomson. Loomad, kes sel päeval rohumaale ei pääsenud, avaldasid pahameelt üsna valjuhäälselt.

Elupõlised tõrvalased Tiina ja Ivo Tomson alustasid loomapidamisega Tiina esivanemate talus 2012. aastal. «Mõte tiksus peas juba varem. Ivo plaanis esialgu lambakasvatusega pihta hakata, kuid isa laitis selle maha, sest lammastega olla liialt sekeldamist,» meenutas OÜ Vilsi omanik Tiina Tomson, kelle põhitöö on raamatupidamine. Ivo põhitöö on Ritsu Ehituse OÜ juhtimine, mis paigaldab ASi Ritsu toodetud puitmaju.

01.07.2020 03.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto