Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Karu aitab veel kahel koolil kiusamisega võidelda

Sõber Karu on metoodika «Kiusamisest vabaks!» sümbol. FOTO: MTÜ Lastekaitse Liit

Enne suurt suve korraldab MTÜ Lastekaitse Liit koolitusi uutele programmiga «Kiusamisest vaba lasteaed ja kool» liituvatele koolidele. Valga maakonnast liituvad metoodikaga Tõrva gümnaasium ja Lüllemäe põhikool.

Koolitusel osalevate õpetajate kaudu kohtuvad algklasside õpilased juba sel sügisel nelja alusväärtuse – sallivuse, austuse, hoolivuse ja julgusega, ning nende kaudu häid suhteid juhendava Sõber Karuga, kes on metoodika «Kiusamisest vabaks!» sümbol.

«Paljudele lastele ja lastevanematele on programm tuttav juba lasteaedadest, kuid uut ja olulist jagub kindlasti kõigile,» sõnas Lastekaitse Liidu liige Grete Landson.

"Lapse heaks kaaslaseks kasvamisel on oluline roll kanda igal lapsega kokku puutujal – nii lapsevanemal, vanavanemal, üleaedsel, õpetajal, mängukaaslasel, aga ka poemüüjal, bussijuhil ja kooli garderoobitädil,« rõhutas Landson. »Mitmesugustest suhetest pärinevate kogemuste kaudu omandab laps väärtused eluks. Sellest pikast ja tegelikult lõputa loetelust on kõige olulisemad suunajad siiski vanemad ja õpetajad.«

Metoodikast huvitatud suured ja väikesed saavad juba praegu vaadata programmi veebilehelt nii sõnas kui videopildis, kuidas last elus ette tulevates situatsioonides toetada. Ka on veebilehelt võimalik leida värvipilte, mida lastele värvimiseks välja printida.

»Kiusamisest vabaks!" Taani algupäraga metoodika on Eesti lasteaedades kasutusel alates 2010. aastast ja koolides alates 2013. aastast. Selle aasta alguseks on metoodika kasutamise õiguse saanud MTÜ-lt Lastekaitse Liit 456 lasteaeda ja 123 kooli üle Eesti.

Tagasi üles
Back