Sisukord
Paberleht
Postimees

Liigne populaarsus sai kettagolfirajale saatuslikuks

3 min lugemist
Tõrva kettagolfiraja looja Margo Mets­oja kasutas võimalust veel loetud nädalad gümnaasiumi pargis kätt harjutada. Ühtegi puud ta seda tehes ei tabanud. FOTO: Taavi Niittee

Kahe aastaga Tõrva gümnaasiumi parki loodud kettagolfirada hinnatakse üheks Eesti parimaks. Eelmisel nädalal otsustas aga keskkonnaamet, et praeguses asukohas see jätkata ei saa, kuna kettad kahjustavad kaitsealuse pargi puid.

Tellijale Tellijale

«Eelmine kevad, kui asusime ehitama hoovõtuplatvorme ja püstitama rajakaarte, öeldi meile, et kõik on korras ja ärgu me lihtsalt kaevates puujuuri kahjustagu,» meenutas raja looja ja eestvedaja Margo Metsoja. Seega tuli keskkonnaameti teade, et rada pole pargi kaitse-eeskirjaga kooskõlas, kui välk selgest taevast.

Metsojale teadaolevalt leidis mais pargi olukorraga tutvunud inspektor, et ketastega on vigastatud pargipuude tüvesid. Kuna see omakorda rikub nii puude tervist kui ka pargi üldilmet, otsustati luba tagasi võtta ning raja omanikule anti kuni septembri alguseni aega sealsed ehitised ära koristada.

12.08.2020 14.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto