Päevatoimetaja:
Mati Määrits

Ettevaatust imet lubavate toodetega

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Internetist tellitud ja postipakiga saabunud imeravimi toimes on põhjust kahelda.
Internetist tellitud ja postipakiga saabunud imeravimi toimes on põhjust kahelda. Foto: Andres Teiss / Postimees

Internetipoodidest võib tellida tooteid, mis lubavad imelist tervenemist, kuid mille tegelik mõju on teadmata ja mille puhul ravivale toimele osutavate väidete kasutamine keelatud. Isegi kui tarbija on võtnud riski ja otsustanud mõnd taolist toodet proovida, on tihti probleeme kauba kättesaamise ja raha tagasisaamisega.

Tarbijakaitseameti jurist Kristi Mets tõdes, et e-poodide kasutamise laialdase levikuga on sagenenud juhtumid, mil tarbija tellib endale tundmatu toote, mis lubab imelisi tulemusi: alates salenemisest ja lõpetades närvirakkude kasvatamiseni. Alati pole aga kindel, kas toodet üldse müüa võib.

«Tihti tekitab tarbijas usaldusväärsust e-poe eestikeelne veebilehekülg, mille tõttu eeldatakse, et tegemist on Eesti kauplejaga. Tarbijakaitseameti poole pöörduvad tarbijad, kui kauba eest on makstud, aga toode kohale ei jõua. Siis avastatakse, et tegelikult ei leidugi kaupleja kontakte, kuhu oma pretensioon esitada,» sõnas Mets.

Tagasi üles